تبلیغات
هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م
و آنچه‌ که‌ انتظارش می رفت به‌ وقوع پیوست
(برای کولبران ده‌ره‌ناخی)
هورامان هانه به رچه م


آری، جوانانی در جست و جوی راهی برای تامین معاش. شغلی دردناک و آزارنده‌(کولبه‌ری)، راهی پر از ترس و خطر. جاده‌هایی ابتدایی. راننده‌هایی رها از تامل و صبر و رعایت حقوق دیگران . پانکی و شله‌خه‌جێ که‌ سالهاست برای مردم منطقه‌ همان نقش میک ها و سوخوهای صدام در جنگ هشت ساله‌ را دارند.
نزد مردم و مسئولان منطقه‌، مریوان و هه‌ورامان قطبی برای گردشگری اند! اما هنوز چشمانی در راه‌ تامین سازوکارهای این توهم! از جمله‌ ابتدایی ترین آن جاده‌.
و اما مدتی است که‌ جاده‌های هه‌ورامان جولانگاه‌ پانکی و شله‌خه‌جێ اند. با سرعتی سرسام آور و انگار همچون سلطان جاده‌ها. شاید با فرهنگ رانندگی هنوز فاصله‌ داریم و.....
بدیهی است در چنین شرایطی وقوع حوادث دردناک و آزارنده‌  قابل پیش بینی باشند. و اما دردی دڵ بۆ کێ به‌یان که‌م....
نمی دانم این اندوه‌ را تسلیت بگویم یا ترسی را که‌ از تکرار چنین حوادثی بر تفکرم چنگ انداخته‌ از خود بزدایم و در چنین شرایط روحی ای شاید توان هیچکدام را نداشته‌ باشم.  
رئوف محمودپورطبقه بندی: فرهنگی و هنری، اجتماعی، تاریخ، ڕه‌ئوف مه‌حموودپوور،
برچسب ها:هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،و آنچه‌ که‌ انتظارش می رفت به‌ وقوع پیوست:آقای رئوف محمودپور،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 مرداد 1395 توسط همایون محمدنژاد
.: Weblog Themes By Abdollah Habibi :.