هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

خود تروریست پنداری:آقای شورش عزیزی
نویسنده و روزنامه نگار

روز چهارشنبه 17 خرداد سال 1396 را می توان برای ایرانی ها روز چهارشنبه سیاه نماید به این دلیل که در این روز تعدادی داعش وار و از جنس تروریست جهانی در پایتخت ایران موجب مرگ عده ای از شهروندان این مرز و بوم شدند. با ذکر این موضوع که چند ساعتی بعداز این اقدام، گروهک تروریستی داعش در شبکه العماق اقدام به بخش ویدوئوی ضبط شده نمود که تروریست ها داشتند با زبان کُردی حرف می زدند و از آن لحظه به بعد این شهروندان مناطق کُردنشین هستند که با کفن پوشیدن در شبکه های اجتماعی می خواهند به جهانیان ثابت بکنند که تروریست نیستند.

با ذکر  مثالی ساده به ادامه بحث می پردازیم، بعداز اعلام حکومت اسلامی عراق و شام و اقدام ناانسانی این افراد، جهان شاهد حضور مردی تنومند بود که به عنوان جلاد داعش مشهور بود و اکثریت سازمان های جاسوسی دنیا به دنبال کشف هویتش بودند تا اینکه مشخص گردید این جنایتکار، انگلیسی است و حال ابراز چند سئوال؛ آیا بعد از مشخص شدن هویت این تروریست مردم انگلیس کتاب انجیل به دست گرفتند تاکه به دنیا ثابت نکنند تروریست نیستند؟ آیا حضور این شخص در داعش موجب ترد شهروندان انگلیس از جوامع بشری گردید؟

اولا داعش از مرز ملی و منطقه ای گذشته و به مرز فرا جهانی رسیدهو دیگر نمی توان انکار نمود. دوما حضور هر شخص از هر کشوری در صفوف تروریستی داعش نمی تواند ملاکی برای تروریست بودن آن کشور باشد.

مردم کردستان در تاریخ سیاسی خود فراز و نشیب هائی را دیده اند و این می تواند نشان از خرد ساکنان این دیار باشد. اکنونبا حضور گروهک تروریستی داعش و حامیانش در سراسر دنیا می بینیم که مردم درگیر این پدیده شوم هستند. شایسته نیست که با انکار این واقعیت های دنبال مقصر بگردیم. در کشورهائی با اقلیت زبانی و دینی وقتی اتفاقی براین مبنا می افتد و هر اقلیت زبانی با انکار تروریست نبودن خودش به دیگر ساکنان آن دیار می گوید شما تروریست هستید.

متاسفانه حضور شبکه های مجازی موجب گردیده است که اکثر شهروندان این دیار در قالب عالم فی العلم بدانند و در تمام موارد تحلیل کنند. دکر این امر هم خالی از بحث نیست که شاید عده ای دنبال به دست آوردن منافع شخصی خود همچون اوایل انقلاب هستند.

خود تروریست چنداری شهروندان در شبکه های مجازی موجب گردیده که عده ای براین اصل راسخ گردند که روزهای حکومت مداریشان دوباره برمی گردد و می توانند دوباره دست به تسویه حساب های شخصی بزنند.

شایسته است به جای اینکه به فکر خود متهم نمودن کمی صادقانه فکر کنیم و این امر را راسخ بدانیم اگر شهروندان ایرانی ساکنان مناطق کردنشین را تروریست می دانستند در مراسم تدفین شهدای این حادثه بجای شعار مرگ بر تروریست، مرگ بر کُرد را بیان می داشتند.
طبقه بندی: اجتماعی، تاریخ، اخبار، شۆرش عه‌زیزی/"ئاوات"، فرهنگی و هنری، تسلیت ها،
برچسب ها::هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌هورامان،یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-تخت-ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-شریف‌آباد-زاغه-کندوله-ته‌وێڵێ-بیاره-ساور-نودیجه-هه‌ڵه‌بجه-خۆرماڵ-مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد) هورامی های شمال ایران) عکس -شبک(شه‌به‌ک)-سنجار-کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی-قلعه قروه-چورژی-هومایون موحه‌ممه‌دنژاد،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،یانەوخەما،خود تروریست پنداری:آقای شورش عزیزی،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1396 توسط همایون محمدنژاد
.: Weblog Themes By Abdollah Habibi :.