هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

رونمایی و نقد و بررسی کتاب جنگنامۀ نادر
(متن علمی -انتقادی هورامی با ترجمۀ فارسی)
به زودی برگزار می شود
بە گزارش 'هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م'،پژوهشکده اسناد برگزار می کند:
رونمایی و نقد و بررسی کتاب جنگنامۀ نادر (متن علمی-انتقادی هورامی با ترجمۀ فارسی) با حضور مظهر ادوای(مصحح و مترجم) و استادان جناب دکتر رضا شعبانی و دکترعلی  ططری.
زمان/تاریخ :دوشنبه 6 شهریورماه 1396
ساعت 10تا12ظهر
مکان:تهران -بزرگراه حقانی -چهار راه کوشا، ساختمان آرشیو ملی،طبقه هشتم ،ساختمان پرهام،
کتاب جنگنامة نادر (به زبان هورامی) اثری است منظوم که الماس‌خان کندوله‌ای آن را سروده است. در این کتاب، الماس‌خان اوضاع دورة نادرشاه به‌ویژه جنگ‌های نادر با عثمانی‌ها، هندی‌ها و ازبک‌ها را به تصویر می‌کشد.
الماس‌خان که برخی از وی به عنوان سردار سپاه نادرشاه نام برده‌اند، در این جنگ‌نامه‌ها به‌ویژه جنگ با عثمانی‌ها حاضر بوده است. به این دلیل، توانسته تصویرهای واقعی و دقیقی از جنگ‌های نادر با عثمانی‌ها ارائه دهد.
پژوهشکده اسناد، مراسم رونمایی و نقد و بررسی این کتاب را دوشنبه ششم شهریور ماه 1396، ساعت 10 تا 12 در ساختمان آرشیو ملی واقع در بزرگراه حقانی، چهارراه کوشا، ساختمان آرشیو ملی، طبقه هفتم، سالن پرهام  برگزار می کنند.
 دکتر رضا شعبانی و دکتر علی ططری، سخنران و غلامرضا عزیزی، دبیر این نشست و مظهر ادوای، مصحح و مترجم  در این مراسم حضور دارد.
هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌مطبقه بندی: فرهنگی و هنری، اجتماعی، ادبیات/شعر، تاریخ، اخبار، جفرافیا، زوانی هه‌ورامی، تصاویرومناظرطبیعی وتاریخی، دوکترمه‌زهه‌ر ئه‌دوای،
برچسب ها:هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌هورامان،یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-تخت-ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-شریف‌آباد-زاغه-کندوله-ته‌وێڵێ-بیاره-ساور-نودیجه-هه‌ڵه‌بجه-خۆرماڵ-مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد) هورامی های شمال ایران) عکس -شبک(شه‌به‌ک)-سنجار-کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی-قلعه قروه-چورژی-هومایون موحه‌ممه‌دنژاد،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،یانەوخەما،رونمایی ونقد و بررسی کتاب جنگنامۀ نادر (متن علمی - انتقادی هورامی با ترجمۀ فارسی) به زودی برگزار می شود.،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 مرداد 1396 توسط همایون محمدنژاد
.: Weblog Themes By Abdollah Habibi :.