کرونا و رقص/شورش عزیزی-روزنامه نگار

این روزها بستر سلامت و امنیت روانی جامع در حد خاصی پایین است و هر ثانیه دامن فراگیری بیماری کرونا روبه توسعه است و مسئولان امر به صورت قطره چکانی اقدام به اعلام آمار می کنند. با مقایسه آمار و مسئولین و به گفته مسئولان شایعات فضای مجازی، اگر میانگینی را محاسبه کنیم به این باور می رسیم که آمار اعلام شده چیزی حدود 5 برابر کمتر است.
کرونا در نوع خود دردسری جهانی شده است و هر کشوری سبک خاصی برای مبارزه با این بیماری را مد نظر دارد از کره شمالی گرفته که حکم تیرباران اشخاص مشکوک به این بیماری را می دهد تا ایران که هنوز هم با چین در ارتباط است.
اما کرونا در نوع خود برای شهروندان ایرانی به نوعی ساختار شکنی و یا به واقع یک فعالیت مدنی خاص تبدیل شده است. چه آنانی که خودبخش دارند ماسک تولید می کنند و در اختیار مردم می گذارند و چه آنانی که بعد از چهل سال ساختار شکنی کرده و اقدام به رقص می کنند و اینجا است که ساختار موجود پلیس فتا هم ساکت است بدون شک به قولی مردم ایران از این سختی هم عبور می کنند و آن وقت داستان ممنوعیت رقص و یا پیگیری رقصنده ها چگونه معنی می گردد؟ آیا رقص بعد از 40 سال ممنوعیت به لطف کرونا از لیست ممنوعیت ها بیرون می آید؟
باری به هر جهت هرچه هست مردم در این بستر مریضی نشان دادند که فاصله زیادی بین آنچه رسانه های سفارشی می گوید و آنچه مردم باور دارند تفاوتهای زیادی هست.
صد البته کرونا هم بستر خاصی شد برای نشان دادن مرزهای اهالی رسانه و آگهی بگیرها؛ آنانی که دغدغه رسانه ندارند و از رسانه به عنوان یک منبع مالی تغذیه می کنند در این اوج بحران نشان داند که دغدغه مردمی ندارند و کیسه ای دوخته اند و فقط بر تعداد صفرهای حسابشان می افزایندطبقه بندی: فرهنگی و هنری، اجتماعی، شۆرش عه‌زیزی/"ئاوات"دیارکهن،
برچسب ها:هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌هورامان،یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-تخت-ژاورود-پاوه-نوسودـ نودشه (نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-شریف‌آباد-زاغه-کندوله-گەورەجوـ ته‌وێڵێ-بیاره-ساور-نودیجه-هه‌ڵه‌بجه-خۆرماڵ-مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی زاوەرـ سنندج-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد)هورامی های شمال ایران)عکس-شبک-سنجارـ باجلان-کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی-قلعه قروه-چورژی-هومایون موحه‌ممه‌دنژادـ سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری ـ وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری ـ یانەوخەما،کرونا و رقص/شورش عزیزی-روزنامه نگار،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 اسفند 1398 توسط همایون محمدنژاد
.: Weblog Themes By Abdollah Habibi :.