لووتکه ؛ به مصداق نامش از هفت خان گذشت

هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م

هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌مهه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م


هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی و هنری، اجتماعی، ادبیات/شعر، تاریخ، جفرافیا، اخبار، زوانی هه‌ورامی، ده‌گاو زاوه‌ری/روستای دز‌آور، تصاویرومناظرطبیعی وتاریخی، شهرها و روستاهای هورامان، نوشتارهای همایون محمدنژاد، هفته نامه‌ی مردمی لووتکه، هومایون موحەممەدنژاد، عادڵ موحەممەدپوور، موحەممەدشه‌ریف عه‌لی ره‌مایی، په‌رویز ڕوسته‌می، مێقداد ئه‌مینی، هاشم حێسامی،
برچسب ها:هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،لووتکه ؛ به مصداق نامش از هفت خان گذشت،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 شهریور 1395 توسط همایون محمدنژاد

ئامای جه‌ژنه‌و قوربانی پێروزه‌تا‌  بۆ


هاتنی جێژنی قوربان پێروزتان بێت

آمدن   عیدقربان  بر  شما   مبارک  باد

**************************************
قوربان!قوربانەن ، جەژنەن ، شادیەن
دەس نە گەردەنەن ، رۆی ئازادی یەن
طبقه بندی: فرهنگی و هنری، اجتماعی، تاریخ، اخبار، زوانی هه‌ورامی،
برچسب ها:هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،ئامای جه‌ژنه‌و قوربانی پێروزه‌تا‌ بۆ(فرارسیدن عیدقربان برشمامبارکباد)،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 شهریور 1395 توسط همایون محمدنژاد
ضرورت تشکیل خانه فرهنگ و موزه حیات طبیعی هورامان / محمد محمودی

محمد محمودی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ یکی از مهمترین شاخص ها برای شناسایی ارزشهای تاریخی و فرهنگی در کشورها وضعیت آثار تاریخی- فرهنگی با ارزش ثبت شده در فهرست آثار جهانی است. ( شادمهر، ۱۳۹۴، ۸ ) بدین سان در ادبیات سازمان جهانی یونسکو، میراث فرهنگی به مثابه ثروت بشری تلقی می ­شود که از نیاکان گذشته پویه و پویش خویش را در بستر زمان و مکان ادامه داده تا به دست مردمان امروزی رسیده ( مستکین، ۱۳۹۴، ۲) که بیان­ کننده­­ ی پیشینه ­­ی تاریخی، تمدن و فرهنگ هر کشوری است. ( رضوانی، ۱۳۸۴، ۶۸)

 

ایران به گواه سازمان جهانی یونسکو، از نظر وجود آثار تاریخی و فرهنگی در میان هشت کشور نخست جهان جای دارد و از منظر جاذبه­ های اکوتوریستی و تنوع اقلیمی جزو پنج کشور برتر دنیاست. ( فرزین و نصیری، ۱۳۹۲، ۱۰۱) این آثار فرهنگی- تاریخی که پیوندی ناگسستنی با فضای جغرافیایی اطراف خود دارند و موجبات تحسین همگان شده و گردشگری فرهنگی را نیز در پی داشته ­اند، عامل بسیار مناسبی برای توسعه همه جانبه ­نگر و بعبارتی ( توسعه پایدار) هستند. ( گیاهی، ۱۳۹۴، ۲)

 

اهمیت حفاظت از میراث فرهنگی و میرث طبیعی موضوعی است که از ۱۹۷۲ میلادی در سطح بین المللی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. که از میراث فرهنگی و طبیعی برای تعادل بخشیدن به حیات انسان­ها و دست­ یابی به توسعه پایدار که روند تکامل تمدن بشری را در پی خواهد داشت، ( اویلی، ۱۳۹۴، ۲) سخن به میان آمد. لذا طرفداران میراث، گفتمان دیدگاه میراث فرهنگی- طبیعی را به عنوان کمک قابل توجهی را که منجر به تلاش­ های گسترده تر برای ایجاد جوامع پایدار را می­شود، ایجاد کرده است. (bouchier, 2013, 8)

 
ادامه مطلب

طبقه بندی: جفرافیا، تاریخ، فرهنگی و هنری، اجتماعی، شهرها و روستاهای هورامان، تصاویرومناظرطبیعی وتاریخی، دوکترموحه‌ممه‌د مه‌حموودی،
برچسب ها:هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،ضرورت تشکیل خانه فرهنگ و موزه حیات طبیعی هورامان / محمد محمودی،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 شهریور 1395 توسط همایون محمدنژاد

رونمایی از ترجمه کتاب قرآن کریم به زبان هورامی

در مراسم رونمایی از 7 کتاب هورامی در شهر سروآباد، برای نخستین بار کتاب آسمانی قرآن کریم به زبان هورامی توسط ماموستا بیدار ترجمه شد.

در مراسم رونمایی از 7 کتاب هورامی در شهر سروآباد، برای نخستین بار کتاب آسمانی قرآن کریم به زبان هورامی توسط ماموستا بیدار ترجمه شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، مراسم رونمایی از 7 کتاب به زبان هورامی که با حضور مسئولین سروآباد در سالن اداره ارشاد این شهرستان برگزار شد. انجمن ادبی فرهنگی بیسارانی یاهور هدف از برگزاری این مراسم را رونمایی از دو کتاب جدید ترجمه ی قران کریم به زبان هورامی٬ مترجم جمال حبیب الله ( جمال بیدار) و گلستان سعدی  مترجم حافظ احمدی بود.


در این مراسم از کتاب های دیگری که در سال ۹۵ به چاپ رسیده بودند با حضور نویسندگان و مسئولین نیز رونمایی شد.

 

به همت نویسنده توانا جمال؛ حبیب اللە فرج مشهور بە ماموستا بیدار از نویسندگان بزرگ هورامان زادە شهر تەوێڵێ کردستان عراق قرآن مجید به زبان هورامی ترجمه و منتشر شد.


این ترجمە ارزشمند درـ۶۱۵صفحە بودە کە ازسوی انتشارات نشراحسان منتشرشدە است. در کارنامە جمال ،حبیب اللە فرج بیش از ۴۵ کتاب وجود دارد و این ترجمه نیز جهت استفاده علاقمندان در شهر مریوان موجود می باشد.

 

کتاب های رونمایی شده در این مراسم عبارت از :


۱-رمان هوریه که ت لاده ( فریبا اسماعیلی )

۲-پیرشالیار هورامان ( سارا محمودی)

۳-راوه بروانگای ( مدیر مدرسه) جلال آل احمد ٬ مترجم خانم مهین کریمی

۴-ظریف ادبی (هوشیار ازغ )

۵-هورامان را بهتر بشناسیم (محمد رشید امینی)
 

ترجمه قرآن کریم به زبان هورامی رونمایی شد

 


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی و هنری، اجتماعی، ادبیات/شعر، تاریخ، اخبار، جفرافیا، زوانی هه‌ورامی، شهرها و روستاهای هورامان، دینی ومذهبی، ئەنجومەنووبێسارانى(یاهۆر) ، ئێبراهیم شه‌مس، عادڵ موحەممەدپوور، موحەممەدره‌شید ئه‌مینی، سه‌رکه‌وت عه‌زیزی(نه‌به‌ز)، داریوش ڕه‌حمانی، ئێحسان ئه‌تابه‌ک، سوبحان ئه‌مینی، فەرید عەباسی، حافێز ئه‌حمه‌دی(سەروەش)، فه‌رزاد مه‌هدی‌نیا(فه‌رزاد ژیواری)، هادی سپه‌نجی(خاڵه‌)، عه‌دنان مورادی، مێهران ئه‌حمه‌دی، فه‌ریبا ئێسماعیلی، ئه‌رده‌شیر موحی، هۆشیار تەمجید، جه‌مال حه‌بیبه‌ڵڵا(بێدار)، مەهین کەریمی، سارا(سروه) مه‌حموودی، تصاویرومناظرطبیعی وتاریخی، نویسندگان نثرنویس هورامان،
برچسب ها:هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،رونمایی از ترجمه کتاب قرآن کریم به زبان هورامی،
دنبالک ها: وبسایت زریوارخبر،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 شهریور 1395 توسط همایون محمدنژاد

تکنیکی ترین فوتبالیست کردستان در لیگ دسته دو کشور/

 جای خالی میلاد نجمی در تیم مریوان احساس می شود

میلاد نجمی فوتبالیست با تکنیک مریوانی در سال 95 برای تیم کیمیا فرایند تهران در لیگ دسته دوم کشوری توپ میزند و تیم فوبتال مریوان این روزها جای خالی وی را بیش از گذشته احساس می کند.

میلاد نجمی فوتبالیست با تکنیک مریوانی در سال 95 برای تیم کیمیا فرایند تهران در لیگ دسته دوم کشوری توپ میزند و تیم فوبتال مریوان این روزها جای خالی وی را بیش از گذشته احساس می کند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، میلاد نجمی متولد 9 آذر سال 1370 فوتبالیست مریوانی در سال 1384 در تیم فرهاد ستایش پا به توپ شد و بعد در همان سال برای تیم نوجوانان اوراز مریوان زیر نظر  ازکات توپ زد وی در سال 1388 به تیم سنندج (منتخب استان کردستان ) پیوست و با این تیم در لیگ استان و مسابقات جوانان کشور خوش درخشید.

 

میلاد در سال 1388 به عنوان بهترین بازیکن مسابقات جوانان استان و آقای گل فوتبال کردستان انتخاب شد. وی بازیکنی بود که در همان اوایل دوران فوتبالی خود را معرفی کرد. چهار سال  پیاپی آقا گل استان کردستان شد و در مسابقات جوانان کشور که با تیم سنندج حضور یافت. با گلزنی به تیم های مطرحی چون گسترش فولاد تبریز و صبا باتری قم ثابت کرد یکی از بهترین بازیکنان استان است.

 

نجمی در سال 1389-1390 در تیم آب معدنی آراس مریوان زیر نظر کیان قهرمان استان کردستان شد و در 17 سالگی به تیم لیگ دسته سه اوراز مریوان پیوست و در هشت بازی موفق به زدن شش گل برای تیم اوراز شد. و بعنوان نماینده استان به مسابقات امیدهای کشور صعود کردند. میلادنجمی با درخشش در این مسابقات مورد توجه تیم های امید نفت مسجد سلیمان و امید ذوب آهن اصفهان قرار گرفت. وی در سالهای 1390-1391 به تیم امید نفت مسجد سلیمان پیوست و در این تیم هم مقتدرانه ظاهر شد و بعد از بازیهای درخشان در نفت مسجد سلیمان  به استان خود بازگشت و در 1391-1392 به تیم بزرگسالان شهرداری کامیاران پیوست و با این تیم در لیگ سه کشور حضور یافت و فصل موفقیت آمیزی را سپری کرد. 

 

میلاد بعد چند فصل دوری از تیم های مریوانی به زادگاهش مریوان برگشت و  به تیم گمرک باشماق مریوان به مربیگری علی امانی و کیان بخشی اداره می شد پیوست و با این تیم قهرمان استان و آقای گل استان شد و برای ادامه فوتبال به اقلیم کردستان عراق رفت و به تیم حلبچه ی شهید پیوست و در فصل 2014-2015 برای این تیم در لیگ کردستان عراق بازی کرد و بعد در این فصل به تیم ایستک مریوان آمد و در مرحله اول بازی ها آقای گل شد و بعد از اینکه تیم ایستک از صعود به دور بعد بازماند در مرحله دوم بازی ها به تیم صعود کرده استقلال جنوب تهران پیوست.

 

میلاد نجمی در سال 95 برای تیم کیمیا فرایند تهران در لیگ دسته دوم کشوری توپ میزند و در بازی اول این تیم در ترکیب اصلی قرار داشت و نود دقیقه بازی کرد. میلاد همانند سال های گذشته یکی از بهترین های بازیکنان مریوان و استان کردستان است.

 

با توجه به شکست ها و ناکامی های تیم شهرداری مریوان در لیگ فوتبال استان کردستان بیش از پیش جای خالی میلاد نجمی بازیکن خوب مریوانی احساس می شود.

 

تکنیکی ترین فوتبالیست کردستان در لیک دسته دو کشور/ جای خالی میلاد نجمی در تیم مریوان احساس می شود

 

تکنیکی ترین فوتبالیست کردستان در لیک دسته دو کشور/ جای خالی میلاد نجمی در تیم مریوان احساس می شود

 

تکنیکی ترین فوتبالیست کردستان در لیک دسته دو کشور/ جای خالی میلاد نجمی در تیم مریوان احساس می شود

 

تهیه خبر: زانیار شهابی نژاد
منبع خبر:طبقه بندی: اخبار، ده‌گاو زاوه‌ری/روستای دز‌آور، ورزشی،
برچسب ها:هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،
دنبالک ها: وبسایت زریوارخبر،
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 شهریور 1395 توسط همایون محمدنژاد
هه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تشکیل کمیته های علمی و اجرایی
 جهت تکمیل پرونده مقدماتی ثبت جهانی هورامان برگزار گردید


با توجه به اطلاع رسانی و مصاحبه آقای پویا طالب نیا مسئول پایگاه اورامانات سازمان میراث فرهنگی شهر هورامان با مدیر وبلاگهه‌ورامان هانه‌به‌رچه‌م جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جهت تشکیل کمیته های علمی و اجرایی برای تهیه پرونده مقدماتی هورامان تخت به ریاست سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان؛ این جلسه به ریاست مدیرکل میراث فرهنگی و با حضور دکتر قطب الدین صادقی استاد بزرگ و هنرمند نام اشنای کشور، مهندس فاروق کیخسروی نماینده اتاق بازرگانی کردستان، آقای اداک رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی،  دکتر رحمت نادری باستان شناس، دکتر محمد رضا قدری زمین شناس، دکتر ورزنده رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بختیار بهرامی نماینده گروه معماری دانشگاه کردستان، محمد رشیدی معاون میراث فرهنگی استان، مهرداد کیانی مسئول حراست اداره کل میراث، پویا طالب نیا سرپرست پایگاه هورامان برگزار گردید.


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی و هنری، اجتماعی، تاریخ، جفرافیا، اخبار، تصاویرومناظرطبیعی وتاریخی، شهرها و روستاهای هورامان، پویا تالب نیا،
برچسب ها:هورامان هه‌ورامان‌هانه‌به‌رچه‌م-کتابخانه‌ هورامان؛یانه‌وکتێبووهه‌ورامانی-هه‌ورامان-هۆرامان-اورامان-اورامانات-دزآور(زاوه‌ر)-لهون-نوسود-هورامان تخت ژاورود-پاوه-نودشه(نۆتشه)زرده-پریان-رێژاو(ریجاب)-کندوله-ته‌وێڵه(طویله)-بیاره-ساور-نودیجه-حلبچه(هه‌له‌بجه)-خۆرماڵ مریوان-سروآباد-کرمانشاه-کردستان-دالانی-ایلام-کامیاران-روانسر-جوانرود-چهارقلعه‌عبدالملکی(زاغمرز-زینوند-حسین‌آباد-امیرآباد هورامی های شمال ایران)-عکس-شبک(شه‌به‌ک)-سنجار- کاکه‌یی-یارسان-ساور-نودیجه-زازا-زازاکی)-قلعه قروه-چورژی-هانه‌به‌رچه‌م-هۆمایون محه‌مه‌دنژاد،وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری،سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری،جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تشکیل کمیته های علمی و اجرایی جهت تکمیل پرونده مقدماتی ثبت جهانی هورامان برگزار گردید،
دنبالک ها: خبرگزاری سلام پاوه،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 شهریور 1395 توسط همایون محمدنژاد
.: Weblog Themes By Abdollah Habibi :.

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3